UÇAKLA İTALYA TURU2020

UÇAKLA İTALYA TURU2020

849,00

- GÖZDE KENTLER, KASABALAR VE GÖLLER BİR ARADA -

 UÇAKLA  İTALYA 

LÜTFEN PROGRAMLARIMIZI BENZERLERİYLE KIYASLAMAYI UNUTMAYINIZ !

 TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI  FİYATA DAHİL ! 

MİLANO - VERONA - VENEDİK - MURANO & BURANO ADALARI - BOLOGNA - FLORANSA - ROMA - VATİKAN - ALBANO GÖLÜ - CASTEL GANDOLFO - NEMİ KASABASI - ORVİETO - SİENA - SAN GİMİGNANO - PİSA - RAPALLO - SANTA MARGHERİTA - PORTOFİNO - COMO GÖLÜ 

   EKSTRA TUR YOK !  

İZMİR-MİLANO-İZMİR SUNEXPRESS AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ AYRICALIĞI !
RAPALLO,  SANTA MARGHERİTA VE PORTOFİNO GEZİSİ FİYATA DAHİL !
ROMEO & JÜLİYET  VERONA TURU FİYATA DAHİL !
TAM GÜN VENEDİK VE MURANO & BURANO ADALARI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
MİLANO VE COMO GÖLÜ GEZİSİ FİYATA DAHİL !
TAM GÜN ROMA VE FLORANSA TURU FİYATA DAHİL !
TARİHİ DEĞER SAN GİMİGNANO GEZİSİ FİYATA DAHİL !
TARİHİ DEĞER ORVİETO GEZİSİ VE FİNİKÜLER ÇIKIŞI FİYATA DAHİL !
VOLKANİK BÖLGEDE NEMİ GÖLÜ VE KASABASI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
PAPA’NIN YAZLIĞI CASTEL GANDOLFO VE ALBANO GÖLÜ GEZİSİ FİYATA DAHİL !

  

   4*  BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI   (8 GÜN - 7 GECE) 

1.TUR: 18-25Haziran         2.TUR: 2-9 Temmuz            3.TUR: 09-16Temmuz     
4.TUR: 30 Tem-06 Ağust. (BAYRAM)       5.TUR: 20-27 Ağustos       6.TUR :17-24 Eylül 

PNR MAGİC TRAVEL AGENCY KALİTESİ, GÜVENCESİ VE TECRÜBESİ İLE PROFESYONEL REHBER KADROSU

1. Gün

İZMİR – MİLANO – VERONA – PADOVA

Sabah saat 09:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 11:45’de SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ 892 sefer sayılı uçağımız ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve yerel saat 13:50’de İTALYA’nın gözde kentlerinden MİLANO’ya varıyoruz. İTALYA’nın romantik şehirlerinin arasında sembol haline gelmiş Veneto Bölgesinde bulunan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yerini alan VERONA’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik sürecek kısa bir yolculuğun ardından, ünlü Shakespeare’in efsanevi aşıkları ROMEO ve JULİET’in şehri olarakta anılan, romantik atmosferiyle sizleri kendisine hayran bıraktıracak, VERONA’ya ulaşıyoruz. Burada yürüyüş turumuz da, Dünya’nın üçüncü büyük Arenası olan ve geçmişte tiyatro oyunlarının sergilendiği Verona Arenası (Arena di Verona), bir zamanlar Romeo ve Jüliyet’in burada yaşadığına inanılan ve en dikkat çeken balkonlu bölümüyle bir çok hatıra kare alabileceğiniz Juliet’in Evi (Casa di Guilietta), Eski Kale (Castelvecchio), 15 yüzyılda Gotik tarzda inşa edilmiş olan Verona Katedrali, 1904 -1930 yılları arasında çeşitli arkeolojik çalışmalarla ortaya çıkarılan ve bir çok ünlü ismin de katıldığı Verona Caz festivalinin gerçekleştiği Teatro Romano ve Ponte Pietra, San Zeno Basilikası göreceğimiz yerler arasındadır. Erbe (Piazza del erbe) Bra Meydanlarını (Via mazzini - Piazza bra) birleştiren ve klasik İtalyan sokak çalgıcılarına rastlayabileceğiniz, yol üzerinde sırasıyla dizilmiş mağazalarıyla alış-veriş imkanı veren cadde de serbest zaman veriyoruz. Ardından bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyor ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz , Venedik’e çok yakın mesafede bulunan, İtalya’nın prestijli kültür, sanat ve eğitim merkezlerini bünyesinde barındıran Padova’daki otelimize geçiyoruz.

2. Gün

VENEDİK – MURANO & BURANO ADALARI – BOLOGNA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltarak bizi bekleyen aracımızla, Ortaçağ ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olan Venedik Cumhuriyeti’nin başkenti VENEDİK gezimize başlıyoruz. Grand Kanal’a bağlanan kırk beş adet kanal çevresinde kurulu kentte yapacağımız yürüyüş turumuzda, İtalyan Krallığının kurucusu Vittorio Emanuele II Anıtı’nı, Hapishaneye giden mahkumların Venedik manzarasını son bir kez görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alan, Ahlar Köprüsü’nü (Ponte Dei Sospiri), Venedik Cumhuriyeti’nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’nı (Palazzo Ducale) İtalya’nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Milli Kütüphanesi’ni (Biblioteca nazionale Marciana) görerek, Venedik’in simgesi San Marko Meydanı’na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden biri olan ve içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyle “Altın Kilise” olarak bilinen San Marko Bazilikası’nı da gördükten sonra, turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, ekstra olarak düzenlenecek Gondol Turumuzun ardınan, siz değerli misafirlerimiz ile (fiyata dahil) 10. yüzyılda başlayan cam usatlığı ile ünlenmiş Murano Adası ve “minyatür bir Venedik” izlenimi veren renkli evleri ile dantel el işçiliğinin dünyaca ünlü olduğu Burano Adası gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. VENEDİK’te tamamladığımız gezimizi takiben, İtalya’nın Ortaçağ şehirlerinden olan BOLOGNA’ya doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından, bu güzel şehre varıyor ve gezimize başlıyoruz. Bu eski şehrin merkezi Piazza Maggiore Meydanı, 200 kuleden depremler sonrası kalan Asinelli ve Garisende Kuleleri, şehrin sembolü haline gelmiş olan Neptün Çeşmesi, San Petronio Bazilikası, Santo Stefano Bazilikası, kentin Belediye binası olma özelliği taşıyan Palazzo del Podesta Sarayı görebileceğimiz yerler arsındadır. Rehberimizin buradaki anlatımlarının ardından alış-veriş ve akşam yemeği için serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından BOLOGNA’daki otelimize yerleşiyoruz. 

3. Gün

BOLOGNA – FLORANSA – POMEZİA

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak, Toskana bölgesinin başkenti olan FLORANSA’ya doğru yola koyuluyoruz. Varışımızın ardından, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezimize başlıyoruz. İlk olarak, kelimenin tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde geçecek Floransa yürüyüş turumuzu 1296-1436 yıllarında inşa edilen, Rönesans'ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Floransa Katedrali’ni (Cattedrale di Santa Maria del Fiore) görüyoruz.  Ardından Avrupa’nın en büyüklerinden biri; İTALYA’nın en büyüğü olan Milli Kütüphane ve Fransisken mezhebinin en önemli kilisesi, Michelangelo, Galileo, Dante, Machiavelli, Foscolo, Gentile, Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle “İtalyan Şöhretleri Tapınağı” olarak da bilinen Santa Croce Bazilikasını rehberin anlatımlarıyla gezimizi sürdürüyoruz. Buradan, adını önünde bulunduğu Eski Saraydan (Palazzo Vecchio) alan ve çevresini süsleyen birçok heykel nedeniyle adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Senyörler Meydanına (Piazza Signoria) ulaşıyoruz.Kısa bir fotoğraf molası sonrasında, aralarında, Benvenuto Cellini tarafından yapılan bronz Perseus Heykelinin de bulunduğu nefes kesici güzellikteki heykelleri görerek, Eski Köprü’ye (Ponte Vecchio), sokak sanatçıları ve ünlü kafeleriyle bilinen Cumhuriyet Meydanı’na (Piazza Della Repubblica) doğru ilerliyoruz. Gezinti ve alışveriş için serbest zamanın ardından, yolda uygun bir tesiste verilecek akşam yemeği molasını takiben, ROMA’nın Tiren denizi sahilinde ki  Pomezia’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Pomezia’da otelimizde. 

4. Gün

POMEZİA – ROMA – VATİKAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, tam günlük ROMA programımız için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dünyanın en eski kentlerinden olan ROMA’nın, en sembol yapılarından olan Kolezyum’u görmeye gidiyoruz. Kolezyum; tarihte gladyatör dövüşlerinin yanı sıra, pek çok halk gösterileri, taklit deniz savaşları, hayvan avcılığı, infazlar, meşhur savaşların yeniden canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramalara da sahne olmuştur. Antik dönemin en ünlü  bu Arenası’nı , Roma Sarayı’nı takip ederek, rotamız  üzerinde yer alan, Palazzo Di Venezia önünde serbest zaman veriyoruz. Ardından, kentin  diğer sembol yapılarından Panteon’u  görmeye gidiyoruz. Antik Roma'nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilen, 7. yüzyıldan sonra kilise olarak kullanılan ve modern İtalya’nın ilk kralı II. Vittorio Emanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındıran Panteon ziyaretimizle turumuza devam ediyoruz. Dünyadaki en ünlü çeşmeleriden Aşk Çeşmesi olarak da bilinen Trevi Çeşmesi’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest öğle yemeği sonrasında tekrar buluşarak, 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren, adını  İspanya Büyükelçiliği’nden alan İspanyol Meydanına doğru yürüyoruz. Antik Domitian Hipodromunun kalıntılarının da bulunduğu ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (Fontanadei Quattro Fiumi) ile ünlü Navona Meydanı görülebilecek yerler arasındadır. Ünlü markaları bulabileceğiniz mağazalarda alışveriş yapabilir veya kafe ve pastanelerinde dinlenerek, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sonrasında, II. Ramses tarafından yaptırılmış Dikilitaş’ın bulunduğu, Antik Roma’nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’ndan geçerek, aracımızla buluşuyor ve VATİKAN’a hareket ediyoruz. Seeland’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen, Katolik mezhebinin ruhani merkezinde, rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve  serbest zaman esnasında arzu eden konuklarımız Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret edebilirler. VATİKAN gezisi sonrası otele hareket ediyoruz. Konaklama Pomezia’da otelimizde.

Not: Özellikle Vatikan’ın tüm bölümlerini ziyaret edecek misafirlerimizin öncelikli olarak İnternetten biletlerini almaları ve bu gün için gerçekleşecek turdan en geç 1 gün öncesinde bunu Rehberimize belirtmeleri gerekmektedir. 

5. Gün

ROMA – ALBANO GÖLÜ VE CASTEL GANDOLFO – NEMİ KASABASI – ORVİETO – FABRO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Katolik Kilisesi’nin lideri Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu CASTEL GANDOLFO kasabasına gidiyoruz. Köklü bir tarihe sahip olan kasaba, 2.Dünya Savaşı esnasında Papa XII. Pius tarafından Roma’daki şiddet ortamından kaçan mültecilere sığınak olarak sunulmuştur. Yazlık Sarayın önünden yürüyerek anlatımlarına başlayacağımız turumuzda, sönmüş volkanik bir kraterin üzerinde kurulu bu kasabanın, ALBANO GÖLÜ çevresindeki doğal güzellikleri gözlemleyerek devam ediyoruz. Yerleşim yerlerinin Albano Gölü  çevresinde olması ve Castelli Romani parkı bölgesi içerisinde bulunuyor olması , çevresine ayrı bir doğal güzellik eklemiştir. Gezimizi tamamlamamızın ardından, bir kahve molası veriyoruz. Ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve dağ çilekli Turtaları ve muhteşem manzarasıyla bizleri büyüleyecek olan Nemi Kasabası’na doğru yol alıyoruz. Büyüleyici çevresiyle birbirinden güzel fotoğraf kareleri aldıktan sonra, rehberimizin anlatımları eşliğinde göl kıyısında bulunan kafeteryalarda serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında, Roma merkeze uğramadan, çevre yolunu takiben, Umbria bölgesine doğru devam ediyoruz. Kısa molalarla yaklaşık 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından adeta İTALYA’nın Ortaçağ tarihine geri dönüyor ve Finüküler ile ORVİETO kasabasına panoramik görüntüler eşliğinde çıkıyoruz. Buradan, ring otobüsler ile en ünlü meydanı olan Duomo (Meydan) Katedraline rehberimizin anlatımlarıyle ulaşıyoruz. Küçük dükkanlarıyla çevreli sokaklarında vereceğimiz molamızın ardından, yine geldiğimiz şekilde geri dönerek, bizi merkezde bekleyen aracımızla Fabro’ya doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından, bozulmamış doğal yapısıyla dikkatleri çeken Fabro’daki otelimize yerleşiyoruz. 

6. Gün

FABRO – SİENA – SAN GİMİGNANO – PİSA – PRATO

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Orta İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, sahip olduğu ortaçağ görüntüsünün yanı sıra Piaza del Campo Meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl şehir mahalleleri arasında yapılan at yarışlarıyla (Palio) dünyaca ünlü SİENA’ya geçiyoruz.  Burada, Ortaçağ atmosferini yaşatan sokakları ve evlerinin yanı sıra 1348 yılından günümüze ulaşan ve İtalya’nın en etkileyici kiliselerinden olan Siena Katedrali (Duomodi Siena) görerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Yine Ortaçağ’dan günümüze ulaşan Belediye Sarayı ve 102 metre yüksekliği ile İTALYA’nın ikinci büyüğü olan Mangia Kulesinin çevrelediği ve Avrupa’da ki Ortaçağ Meydanları arasında en büyüklerinden olan Campo Meydanı’nda (Piazza del Campo) turumuzu tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Sonrasında etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bir Ortaçağ kasabası ve Güzel Kuleler Kasabası olarak tanınan SAN GİMİGNANO’ya gidiyoruz. 76 Kulesiyle tarih boyunca defalarca istilalara uğrayan, yanı sıra doğal afetler gören bu kasabada bazıları müze olarak kullanılan 14 tane kulesi vardır. Üzüm bağları ile meşhur SAN GİMİGNANO, beyaz şarap ve dondurmalarıyla da ün salmıştır. Rehberimizin ilgili anlatımlarından sonra, Ortaçağ’dan kalma binaları arasında karşılıklı kurulu mağazaları önünden devam edecek yürüyüş turumuzu tamamlayıp, araçlarımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Şehrin katedrali için çan kulesi olarak inşa edilen; eğikliği ile dünyaca ünlü Pisa Kulesi’nin bulunduğu PİSA şehrine gidiyoruz. Edindiği şöhret ile, şehri ve ait olduğu kiliseyi bile gölgede bırakan kulenin yanı sıra, Pisa Katedrali (Cattedrale di Pisa), Anıt Mezarlık (Campo Santo), San Giovanni Vaftizhanesi ve Mucizeler Meydanı’nda (Piazza dei Miracoli) rehberimizin ilgili anlatımları ile serbest zaman veriyoruz. Güzel bir günün ardından konaklamamızı gerçekleştireceğimiz, İTALYA’nın yeşil incisi olarak bilinen Prato’ya gidiyoruz. Akşam yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. 4* Charme Hotel v.b

 

7. Gün

PRATO – RAPALLO – SANTA MARGHERİTA – PORTOFİNO – MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, termal tatil kasabası olarak ün salmış Montecatini üzerinden, İtalyan Rivierası boyunca kuzeye ilerliyoruz. Ligurya kıyılarının en karakteristik sahil kasabalarından RAPALLO’ya giriyor ve bölgeyi tanıyacağımız ilgili anlatımların ardından SANTA MARGHERİTA’ya ulaşıyoruz. Keyifli ve kısa bir tekne yolculuğu yaparak, rengârenk evlerin çevrelediği küçük limanı ile İTALYA’nın ve Avrupa'nın en resimsel yerleşkelerinden biri olan, 60’lı yılların o harika şarkısına ilham ve adını veren PORTOFİNO’ya geçiyoruz. Gezinti ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve önce Portofino’dan, sonra Santa Margherita’dan ayrılıyoruz. Ceneviz (Genova) üzerinden, Alpler ile İtalya’nın omurgası olarak bilinen Apenin Dağları arasından, keyifli bir yolculukla, İtalya’nın Roma’dan sonra ikinci büyük şehri olan Milano’ya ulaşıyoruz. Ülkenin otomotiv, moda ve aynı zamanda sanat ve lirik opera merkezi olarak da bilinen şehirde yapacağımız yürüyüş turumuza 15. yüzyılda Milano Dükü Francesco Sforza tarafından inşa ettirilen Sforza Kalesi’ni görerek başlıyoruz. İtalyan Operasının en ünlü bestecilerinden Verdi’nin son operasını sahnelediği ve dünyanın en büyük ve tanınan opera binalarından La Scala Tiyatrosu’ nu, Milano’ da 17 yıl geçiren Leonardo Da Vinci Anıtı, Müzesi’ni görüyor ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan ve en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emanuele II Galerisi’ni ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuzu, kentin en merkezi meydanı Piazza Del Duomo’da, Avrupa’nın dördüncü büyük katedrali olan Milano Katedralini (Duomodi Milano) görerek tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde. 4* The Hub Hotel Milano v.b

 

8. Gün

MİLANO – COMO GÖLÜ – İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bizi bekleyen aracımıza yerleşerek, ülkenin doğal güzellikleri ile en çok ilgi çeken yörelerinden biri olan COMO GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. Kıyılarını İtalyan ve Dünya ünlülerinin villalarının süslediği, ülkenin bu üçüncü büyük gölünde, serbest zaman veriyoruz. Keyifle geçireceğimiz bu güzel ortamdan sonra, Hava Limanı’na doğru yola koyuluyoruz. Gerekli Pasaport kontrolleri, bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından SUN EXPRESS HAVA YOLLARI ‘na XQ 893 sefer sayılı aktarmasız uçağıyla saat 14:40’da İzmir’e geri dönmek üzere uçuşa geçiyoruz. Yerel saat ile 18:25’te İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na varışımızın ardından, bir başka PNR Magic Travel Agency organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İZMİR-MİLANO / MİLANO-İZMİR AKTARMASIZ SUNEXPRESS HAVA YOLLARINA AİT GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI
 • ROMA, VERONA, VATİKAN, MİLANO, FLORANSA, BOLOGNA, SAN GİMİGNANO, SİENA, PİSA  TURLARI
 • VENEDİK, MURANO – BURANO ADALARI TURU VE TEKNE GEÇİŞ ÜCRETLERİ
 • RAPOLLO, SANTA MARGHERİTA VE PORTOFİNO TURU - TEKNE GEÇİŞ ÜCRETLERİ
 • CASTEL GANDOLFO VE NEMİ KASABALARI TURU
 • ORVİETO TURU VE FÜNİKÜLER ÇIKIŞ ÜCRETİ
 • TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ, TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT (ZTL) VE OTOPARK ÜCRETLERİ
 • 2 Gece 4* Roma-Pomezia’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Venedik-Padova’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Bologna’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Prato’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Milano’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece 4* Fabro’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • Lokal Otobüs hizmetleri 
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri 
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • PNR MAGİC TRAVEL AGENCY Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ve Servis Ücreti. Yeşil Pasaporta vize Yoktur !
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli. Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır. 
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları 
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • İsteğe Bağlı Venedik’ te Gondol Turu 
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € (65 Yaş üstü yolculardan 20 € alınır.)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR: 
  1- PNR Magic Travel Agency hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
  2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.
  3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
  4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır.  
  5-PNR Magic Travel Agency  yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak PNR Magic Travel Agency  `un hiç bir sorumluluğu yoktur. 
  6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez. 
  7- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya gecikmelerden PNR Magic Travel Agency sorumlu tutulamaz.
  8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden PNR Magic Travel Agency  ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
  9- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir. 
  10- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  11- Tur programı PNR Magic Travel Agency   Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
  12- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PNR Magic Travel Agency   sorumlu tutulamaz.
  13- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan PNR Magic Travel Agency  sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
  14- Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unu-tulan eşyaların bulunma durumlarında Ülke ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
  15-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır. 
  16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
  17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. PNR Magic Travel Agency  bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
  18- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.
  19- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.
  20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
  21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.
  22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler. 
  23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde PNR Magic Travel Agency uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz. 
  24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
  25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  26- İptal-İade ve değişiklik şartları; PNR Magic Travel Agency  Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  
  27- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.  
  28- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılırlar.               
                                             

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  UÇAKLA İTALYA TURU2020 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  Orta Avrupa' da 6 Ülke 6 Başkent Turu

  Orta Avrupa' da 6 Ülke 6 Başkent Turu

  7 Gece 8 Gün

  08.07.2022

  399,00

  Terkedilmiş Şehir Çernobil Turu

  Terkedilmiş Şehir Çernobil Turu

  2 Gece - 3 Gün

  04.07.2022

  699,00

  Ukrayna Triosu Turu

  Ukrayna Triosu Turu

  4 GECE 5 GÜN

  13.07.2022

  449,00

  Ukrayna Resitali Turu

  Ukrayna Resitali Turu

  4 Gece 5 Gün

  11.07.2022

  449,00

  KIBRIS TURLARI (2020) Tur Programı

  KIBRIS TURLARI (2020) Tur Programı

  Girne Merkez' de 4*DOME HOTEL Y.P. Konaklama Ayrıcalıklı...

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.