UÇAKLI KARADENİZ VE YAYLALARI

UÇAKLI KARADENİZ VE YAYLALARI

Uçaklı KARADENİZ ve YAYLALARI (Hafta Sonu 3 Gece Konaklamalı) Tur Programı

Hafta Sonu 3 Gece Konaklamalı

UÇAKLI KARADENİZ VE YAYLALARI

Karadeniz'in Eşsiz Doğası Yaylalar ile Keşfedilir

Meşhur HUSER YAYLASI, ELEVİT YAYLASI, ŞİMŞİR ORMANLARI, ÇİLANÇ KÖPRÜSÜ

 

* AYDER YAYLASI Çamlıhemşin’de, UZUNGÖL-SULTAN MURAT Yaylasında ve ARTVİN Konaklama 

*Meşhur HUSER YAYLASI (Muhteşem Gün Batımı ve Salıncak Keyfi)

* ELEVİT YAYLASI ve KÖY TURLARI 

*ŞİMŞİR ORMANLARI ve ÇİLANÇ KÖPRÜSÜ 

* PALOVİT VADİSİ ve ŞELALESİ, ZİLKALE, ÇAT VADİSİ

* AYDER’de Aktivite Eğlenceleri (Zipline) 

* BORÇKA-KARAGÖL  

* SULTAN MURAT YAYLASI’nda Bulutların Üzerinde Görsel Şölen Keyfi 

* Alternatif MENÇUNA ŞELALESİ, Çifte Köprü, Kamilet Vadisi 

* HORON Eşliğinde, Yöresel Eğlenceler E

* BATUM Turu 

HAFTA SONU ( 4 Gün - 3 Gece) Perşembe TRABZON Gidiş - Pazar TRABZON Dönüş

  2.TUR: 1-4 Temmuz    3.TUR: 8-11 Temmuz    4.TUR: 15-18 Temmuz

5.TUR: 22-25 Temmuz (Bayram)     6.TUR: 29 Temmuz-1 Ağustos  7.TUR: 5-8 Ağustos    8.TUR: 12-15 Ağustos

9.TUR: 19-22 Ağustos   10.TUR: 26-29 Ağustos   11.TUR: 2-5 Eylül    12.TUR: 9-12 Eylül    13.TUR: 16-19 Eylül

14.TUR: 23-26 Eylül   15.TUR: 30 Eylül-3 Ekim    16.TUR: 7-10 Ekim     17.TUR: 14-17 Ekim

18.TUR: 21-24 Ekim      19.TUR: 28-31 Ekim

1. Gün

Adnan Menderes Havalimanın’da buluşarak saat 05:50’ de kalkacak İZMİR-TRABZON uçağımızın Check-in işlemlerini yaptırarak, saat 07:45’de TRABZON’a varıyoruz. (Havalimanı veya Uçak içerisindeki kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz) Bizi bekleyen aracımıza binerek, Doğu Karadeniz’in Divası ve Manastırlar kenti, TRABZON’a hareket ediyoruz. SOĞUKSU semtinde, Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz. Ayrıca GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, gümüş el dokuma hasır takımlar ve yine yöreye özgü gümüş takunya ve telkârinin ortak işlendiği çeşitli hediyelik eşya ve takı alışverişleri yapıyoruz. Buradan, Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına ilerliyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde yeşilin her tonu ile karşılaştığınızda büyüleneceksiniz… Yemyeşil doğanın içinde bulunan 1250 mt yükseklikte, Karadağ’ın eteklerine kayalara oyularak inşa edilmiş, görenleri hayretler içinde bırakan SÜMELA MANASTIRI’nı görmeye gidiyoruz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları devam etmekte olduğu için, izin verilirse gezilecektir.) Gezilememesi durumunda manastırı dışarıdan fotoğraflayıp, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra UZUNGÖL YAYLA’sına hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda ÇAY FABRİKASI’na uğrayarak, dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görüyor ve yetkililerden bilgi alıyoruz. Bu esnada bizlere ikram edilen çayları keyifle içerek çay alışverişi yapıyoruz.

 

Daha sonra OF üzerinden doğa harikası UZUNGÖL YAYLA’sına doğru yolumuza devam ediyoruz. ÇAYKARA yolundan (Yayla konaklaması yapılacağı için, yayla çantalarınızı almayı unutmayın) minibüslerle SULTAN MURAT YAYLASI’na bulutlarla birlikte ilerlerken, eşsiz doğa içerisinde bulunan AY MEYDANI MOUNTAİN RESORT DAĞ OTEL bizi karşılıyor.. Bir tepe üzerinde bulunan bu yayla otelimizin manzarasına hayran kalacaksınız.. Otelin etrafında aynı anda 360 derece doğa, dağ, Haldizen vadisi ve deniz manzarasına tanıklık edip, bulutların üzerinde kahve keyfi size burada olmanın farklılığını hissettirecek… Gökyüzünün mavisi, güneş, bembeyaz bulutlar, yemyeşil ormanlar karşısında büyülenip, cennete geldiğinizi düşünebilirsiniz. Şehir gürültüsünden uzak doğa ile baş başa geçireceğimiz bu zaman diliminde, isteyen konuklarımız otel etrafında yürüyüşler yaparak, bulutların üzerinde görsel şölenin keyfini çıkarabilirler. Akşam yemeği ve konaklama dağ otelimizde.

2. Gün

Karadeniz dağlarında uyanmanın zindeliği ile yayla otelimizde yöresel bir kahvaltı yapıyor ve UZUNGÖL  YAYLASI’nı gezmeye başlıyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede... Göl etrafında keyifli yürüyüşler yaparak, serbest zaman veriyoruz. Fotoğraflarımızla bu güzellikleri ölümsüzleştirdikten sonra, yönümüzü yağmur şehir RİZE’ye çeviriyoruz. Şirin Rize’yi panoramik görüyor ve yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ ZAİMOĞLU Atölyesine (feretiko) uğruyoruz. Burada hem bilgi alıyoruz hem de alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Ardından PAZAR- FINDIKLI-ARHAVİ-HOPA güzergahından, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan SARP SINIR KAPISI’nda, pasaporta ihtiyaç olmadan sadece (çipli) kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde BATUM’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ, GONİO KÖPRÜSÜ’, Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ni ve farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan, Osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ’ni BATUM LİMANI, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ni görerek şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde TAÇSIZ KRAL olarak anılan Şair İLYA ÇAVÇAVADZE’nin heykeli, TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ, ALİ NİNO HEYKELİ, PİAZZA KULESİ,

HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI ve Avrupa Meydanı’nda bulunan MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtları görüyoruz. BATUM SAHİL PARKI’nda vereceğimiz molanın ardından tekrar sınır kapımızdan geçip ARTVİN’de GRAND ARTVİN HOTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 BATUM’a ALTERNATİF PROGRAM: KAMİLET VADİSİ-MENÇUNA ŞELALESİ

Batum sınır kapısı açılmaz ise veya Batum’a daha önce gitmiş olup gitmek istemeyen misafirlerimize alternatif ekstra KAMİLET VADİSİ-MENÇUNA ŞELALESİ turuna katılma imkanı veriyoruz. ARHAVİ’ye hareket ediyor ve bizi bekleyen minibüslerle muhteşem güzellikteki MENÇUNA ŞELALESİ turumuza başlıyoruz. Şelaleye giden yol güzergahında, Türkiye’de nadir örneği olan iki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan ÇİFTE KÖPRÜ’de fotoğraf çekimimizi tamamlayarak KAMİLET VADİSİ’ne ulaşıyoruz. İsteyen konuklarımız Çay Bahçeleri’nde oturabilir, dağlardan akan minik şelaleleri izleyerek çaylarını keyifle yudumlayabilirler. Ayrıca, Asma Köprü üzerinden ilerleyerek kısa yürüyüşler yapabilirler. Diğer konuklarımızla, patika yoldan muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek MENÇUNA ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz.

Karşılaşacağımız manzaradan etkilenmemek mümkün değil! Suyun sesi ve oluşan su

serpintisi büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor. Bu doğa harikası şelalede, suyun indiği noktada isteyen misafirlerimiz yüzebilirler. (yüzmek isteyenler yanınına mayo ve havlu almayı unutmasın) Keyifle geçen zaman sonrasında, Doğu Karadeniz’in  bu en güzel şelalelesine  veda ederek HOPA’da  grubumuzla buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri olan ARTVİN iline bağlı BORÇKA, KARAGÖL’ü keşfe gidiyoruz. BORÇKA’ya ulaştığımızda bizi bekleyen minibüslerle dev ladin ağaçları ve minik şelalerinde  bize katıldığı bir yolculukla KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan KARAGÖL’de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzaraları hatıralarımıza ekliyoruz. Tekrar uçsuz bucaksız yeşillikleri takiben buradan ayrılıyor ve AYDER YAYLASI’na hareket ediyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’nin harika doğa manzaraları eşliğinde ÇAMLIHEMŞİN’e ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında ekstra ZİPLİNE aktivitesi  ve  yöresel  öğle  yemeği  için  mola  veriyoruz.  Yediden  yetmişe  her  yaş  gruptaki                                                                                                                                     misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite.. Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, fırtına deresinin üstünde adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor! Geçireceğimiz keyifli dakikalardan sonra AYDER YAYLASI’na geçiyoruz. Masmavi bir gökyüzü ve yemyeşil orman dokusunun içinden dökülen GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’nin oluşturduğu renk cümbüşünü hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu güzel görüntüyü ölümsüzleştiriyoruz. Ayder Yaylasında yürüyüşlerimizi gerçekleştirip, minibüslerle muhteşem GÜN BATIMINI izlemek ve bulutların üzerinde SALINCAK keyfimizi yapmak üzere HUSER YAYLASI’na gidiyoruz. Kaçkar Dağlarının zirvesinde ve bulutların üzerinde göz kamaştıran doğası ile büyüleneceğiniz bu yaylada, serbest zaman veriyoruz. Bölgenin en iyi manzarasına sahip Huser yaylasında hele birde hava güneşli ise, gün batımının olağanüstü manzarasını izleyerek unutulmaz anlar yaşıyoruz. Bu eşsiz güzellikleri fotoğraf karelerimize ekledikten sonra, eğlenceli bir yolculukla ÇAMLIHEMŞİN’de  LOYA YAYLA OTEL’imize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yayla tesisimizde karadeniz müzikleri eşliğinde eğlenerek alıyoruz.

4. Gün

Yayla tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, çam ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, Kaçkarlar’ı ile bir tabiat harikası olan AYDER YAYLASI çevresini keşfe devam ediyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle ‘SEVDALUK’ dizisinin çekildiği bölgeye doğru yol alıyoruz. Dağların arasında ŞENYUVA KÖYÜ’nü görerek, ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Ardından bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE’ye ulaşıyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtta mola veriyoruz.  Tekrar minibüslerimizle, şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ne hareket ediyoruz. Asırlık porsuk ağaçları arasında yorucu olmayan keyifli yürüyüşler ile ünlü PALOVİT ŞELALESİ’ne ulaşıyor ve yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. Farklı bir güzergahtan pek çok irili ufaklı şelaleler, dereler, çağlayanlar ve ormanlarla kucaklaşacağımız ÇAT VADİSİ’ne geliyoruz. VADİ ‘’ülkemizde böyle doğa güzellikleri  var mıydı?’’ diyeceğiniz muhteşem bir bölge… ÇAT YAYLASI’nda rengarenk çiçekler arasında kısa yürüyüşleri yapıyoruz.  İki  derenin  birleştiği  yer  olan  ÇAT  KÖYÜ’nün  serender  evlerini  ve  konaklarlarının     süslü ve etkileyici görselliğini gözlemleyerek KIR KAHVESİ’nde çaylarımızı yudumluyoruz. Meşhur YOK YOK BAKKALİYESİ’nde vereceğimiz mola sonrasında, vadiyi bir taç gibi süsleyen ÇAT KÖPRÜSÜ’ne çıkıp (Çilanç Köprüsü) derenin coşkulu akışını izliyoruz. Çat vadisi yolculuğumuzda 1800 rakım da eşsiz güzelliğiyle bizi ELEVİT YAYLASI karşılıyor. Mis gibi havası ve tablo gibi manzarasıyla göz kamaştıran bu yaylada önce ELEVİT KÖYÜ’nde mola veriyoruz. Yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanıklık ediyoruz. Köyün ortasında dağlardan süzülerek gelen bir akarsu bulunmakta… Tahta köprüde ayakkabılarımızı çıkarıp, buz gibi suyun içinde hatıra fotoğrafları çektiriyoruz. Yaylada, dağlara karşı kendinizi horon teperken bulabilirsiniz. Herkesin görme şansına sahip olamadığı bu muhteşem doğa güzelliklerini görmenin keyfi ile tekrar minibüslerimize biniyor ve asırlık ŞİMŞİR ORMANLARI’na uğruyoruz. Esrarengiz farklı doğası ve inanılmaz görselliği ile kendinizi başka bir dünyada hissetmenize neden olacak bu ormanda fotoğraf çekimi yapıyoruz. Rüya gibi bir günün ardından gerçek bir KARADENİZ ve YAYLA TURU’na çıkmanın vermiş olduğu hazla bu harika turumuzu sonlandırıyor  ve  SÜRMENE’ye  gitmek  üzere  otobüsümüzde  yerlerimizi  alıyoruz.  Meşhur  bıçak   atölyelerinde,   Sürmene bıçaklarının nasıl sanata dönüştüğünü izliyor ve alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş sonrasında, Trabzon Havalimanına yol alıyoruz. 20:05 uçağı ile hareket ederek, 22:15’de İZMİR’e ulaşıyoruz. Güzel anılarımızla bir başka PNR MAGIC TRAVEL AGENCY gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 Not: Uçuş saatinden 1,5-2 saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece  Yaylarda ve Otelde Konaklama
 • Otellerde ve Yaylalarda 3 Sabah Kahvaltısı+3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
 • Ulaşım ve Çevre Gezileri (Minibüs Gerektirmeyen Yerlerdeki Ulaşım) 
 • Trabzon Gidiş /Trabzon Dönüş  Uçak Bileti
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yöresel Eğlenceler
 • Zorunu Seyahat Sigorta Paketi
 • PNR MAGIC TRAVEL AGENCY GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yeri Girişleri 
 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler  
 • Öğle Yemekleri
 • Otellerde ve yaylalarda ekstra özel harcamalar
 • Batum Turu 100 TL
 • Bulutların Üzerinde Üst Yayla Konaklama Minibüs Ücreti :Ay Meydanı Sultan Murat Yaylası 40 TL 
 • İSTEĞE BAĞLI YAYLA  TURU SEÇENEKLERİ: Zilkale, Palovit Şelalesi Çat Vadisi Elevit Yaylası Şimşir Ormanları, Köyler  80 TL, Huser Yaylası 50 TL, Borçka Karagöl 60 TL
 • Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  1-Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

  • 2-Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • 3-Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
  • 4-Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
  • 5-Kayak kazalarında poliçemiz geçerli değildir. Kayak yapıyorsanız ilaveten kayak sigortası yaptırılmasını tavsiye ederiz.
  • 6-Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı PNR MAGİC TRAVEL AGENCY’ da saklıdır. Turun iptali durumunda PNR MAGIC TRAVEL AGENCY iptali bizzat bildirmek zorundadır.
  • ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
   Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

  2.İptal Şartları

  • İptal-İade ve değişiklik şartları; PNR MAGIC TRAVEL AGENCY Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. 
  • Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller,  ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmemektedir.
  •  

   

   
   

  3.Vize Bilgileri

  UÇAKLI KARADENİZ VE YAYLALARI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Yardımcı Olalım

  Tıklayın Biz Sizi Arayalım

  0850 227 87 67

  Whatsapp Destek

  0533 455 35 22

  Benzer Turlar

  Terkedilmiş Şehir Çernobil Turu

  Terkedilmiş Şehir Çernobil Turu

  2 Gece - 3 Gün

  10.08.2022

  699,00

  LİKYA TURU (DERİN MAVİ)

  LİKYA TURU (DERİN MAVİ)

  4 GECE

  14.08.2022

  3.679,00 TL

  KARADENİZ VE YAYLALARI (Özel Program) 2021

  KARADENİZ VE YAYLALARI (Özel Program) 2021

  8 Gün-8 Gece (2020 Sezon Boyunca Her Cumartesi ve Pazar Hareketli)

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.