Karadeniz TURU

Karadeniz TURU

 

 Otobüslü 


KARADENİZ VE YAYLALARI (Özel Program)  

Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir...
2 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program...

* AYDER YAYLASI (Çamlıhemşin) KAYABAŞI Yaylalarında Konaklama FARKI İLE
* Meşhur POKUT YAYLASI,Sal Yaylası, Köyler, Zilkale, Palovit  Şelalesi, Çat Vadisi FARKI İLE
* AYDER’de  Aktivite Eğlenceleri (Zipline) FARKI İLE
* ARTVİN’in İlçesi KARAGÖL  FARKI İLE
* BATUM’un Gece  IŞIKLI MÜZİKLİ SU GÖSTERİLERİ Görsel Şovunu İzleme FARKI İLE
* BATUM veya Alternatif  KAMİLET VADİSİ –MENÇUNA ŞELALESİ FARKI İLE
* KAYABAŞI YAYLASI’nda ATEŞ PARTİSİ FARKI İLE
* HORON Eşliğinde, Yöresel  Eğlenceler  FARKI İLE

 Meşhur POKUT YAYLALI Program 

PNR MAGİC TRAVEL AGENCY FARKINI YAKALAYIN

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE VE YAYLALARINDA KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

Gezi Süresi 7 Gün-7 Gece (5 Gece Otel Konaklamalı)  2021 Sezon Boyunca Her Cuma Akşam Çıkış

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

1.TUR: 25 Haziran-1 Temmuz   2.TUR: 2-8 Temmuz   3.TUR: 9-15 Temmuz    4.TUR: 16-22 Temmuz (Bayram Dönemi)
5.TUR: 23-29 Temmuz (Bayram)    6.TUR: 30 Temmuz-5 Ağustos   7.TUR: 6-12 Ağustos   8.TUR: 13-19 Ağustos
9.TUR: 20-26 Ağustos   10.TUR: 27 Ağustos-2 Eylül   11.TUR: 3-9 Eylül   12.TUR: 10-16 Eylül   13.TUR: 17-23 Eylül

 

7. Gün

7 GÜN 7 GECE KARADENİZ

PROGRAM
1 Gün: İZMİR - SAFRANBOLU

Saat 17:15 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 17:25 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  17:35 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  17:50 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  18:05  BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)   18:15 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 18:25 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 18:30 KARŞIYAKA-MAVİBAHÇE AVM Karşısı,   18:45 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 18:50 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı Kampus Önü’nden) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. MANİSA-AKHİSAR-BALIKESİR-BURSA  güzergahından, yolda vereceğimiz molarla SAFRANBOLU’ya doğru yolculuğumuz başlıyor…2 Gün: SAFRANBOLU - KASTAMONU - SİNOP - SAMSUN

Sabah kahvaltımızı müze kent SAFRANBOLU’da alıyoruz. Tarihi evleri ve konakları ile ünlenen bu yöremizde KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, GÜNEŞ SAATİ, CİNCİHANI, HAMAMI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı görüyoruz ve HIDIRLIK TEPESİ’nde Safranbolu manzarasını fotoğraflayarak, Safranbolu lokum alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, KASTAMONU’ya hareket ediyoruz. KALESİ, NASRULLAH KÖPRÜ ve NASRULLAH Meydanı’nı görerek, KASTAMONU HÜKÜMET KONAĞI, ŞERİFE BACI ANITI’nda fotoğraf çekimi yapıyoruz. Turumuzun devamında,  sarımsağı ile ünlü TAŞKÖPRÜ’de SARIMSAK HEYKELİ’ni  ve TAŞ KÖPRÜ’yü de fotoğraflarımıza ekledikten sonra,  SİNOP’a doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Sinop Mantı’sı ile alıyor ve eski tarihi SİNOP CEZAEVİ’ni gezmeye başlıyoruz. Türkülerin bestelendiği, film ve dizilerin çekildiği bu ilginç yapıyı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz, SİNOP KALESİ’nin en yüksek ve en geniş burcuna çıkıp SİNOP manzarasını seyredebilirler. Bölgede en gelişmiş el sanatlarından biri olan kotra (maket gemi yapım atölyelerini) hediyelik gemi maketi alışverişleri için serbest zamanveriyoruz. Ardından, BAFRA Ovası üzerinden, milli mücadelenin başlatıldığı şehir SAMSUN’a ulaşıyoruz. Karadenizin Paris’i olarak adlandırılan Samsun’da, Avusturyalı meşhur Heykeltıraş KRİPPEL’in dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ün Samsun’a çıktığı BANDIRMA VAPURU’nu  geziyoruz. Buradaki turumuzu tamamlayıp SAMSUN’un nezih otellerinden biri olan  PARK INN BY RADISSON SAMSUN Otelimize yerleşiyoruz. Bu güzel otelimizde, akşam yemeği ve konaklamamızı yapıyoruz. 3 Gün: FATSA - GİRESUN - AKÇAABAT - TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ – MAÇKA ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI - SÜRMENE- RİZE – FIRTINA VADİSİ- ÇAMLIHEMŞİN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Hekimoğlu’nun vatanı FATSA-ORDU üzerinden GİRESUN’a doğru yol alıyoruz. Giresun Kalesi, Giresun Adası’nı panoramik olarak rehberimizin anlatımı eşliğinde görerek  AKÇAABAT’a ulaşıyoruz.  Akçaabat’ın meşhur köftesinden öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Doğu Karadenizin Divası ve Manastırlar kenti TRABZON’a hareket ediyoruz. SOĞUKSU semtinde,  Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz. Ayrıca GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, gümüş el dokuma hasır takımlar ve yine yöreye özgü gümüş takunya ve telkârinin ortak işlendiği çeşitli hediyelik eşya ve takı alışverişleri yapıyoruz. Daha sonra Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına ilerliyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde yeşilin her  tonu ile karşılaşınca büyüleneceksiniz… Yemyeşil doğanın içinde bulunan 1250 mt yükseklikte, Karadağ’ın eteklerine kayalara oyularak inşa edilmiş, görenleri hayretler içinde bırakan SÜMELA MANASTIRI’nı görmeye gidiyoruz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları devam etmekte olduğu için, izin verilirse gezilecektir.) Gezilememesi durumunda  manastırı dışarıdan fotoğraflayıp, rehberimizin anlatımlarını dinledikten  sonra SÜRMENE’ye gitmek üzere otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Meşhur bıçak atölyelerinde  Sürmene bıçaklarının nasıl sanata dönüştüğünü izliyor ve alışveriş molası veriyoruz. Buradan, yağmur şehir RİZE istikametine doğru ilerliyoruz. Şirin Rize’yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan  RİZE BEZİ  ZAİMOĞLU Atölyesine (feretiko) uğrayıp hem bilgi alıyoruz hem de alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Ardından, Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan AYDER YAYLASI’na yolculuğumuz başlıyor…Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’ nin göz kamaştıran doğa manzaraları eşliğinde  ÇAMLIHEMŞİN’e ulaşıyor ve bölgeye has ahşap konumlandırılmış  LOYA YAYLA OTEL’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Karadeniz müzikleri eşliğinde eğlenerek alıyoruz. Konaklama yayla otelimizde.4 Gün: AYDER YAYLASI- GELİNTÜLÜ ŞELALESİ- ÇAMLIHEMŞİN- POKUT YAYLASI- SAL YAYLASI- ÇAT VADİSİ- ŞENYUVA KÖYÜ- ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ- PALOVİT ŞELALESİ- ZİLKALE- ZİPLİNE–ARHAVİ-HOPA -BATUM (Gece Işıklı Müzikli Su Gösterileri) -(Alternatif KAMİLET VADİSİ-MENÇUNA ŞELALESİ TURU)

Yayla tesisimizde alacağımız yöresel kahvaltının ardından,  AYDER YAYLASI’nda GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ni gezmeye gidiyoruz. Büyüleyici  güzellikteki şelalede kısa yayla yürüyüşlerimizi yaparak  güne zinde bir şekilde başlıyoruz. Çam ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, Kaçkarlar'ı  ile  bir tabiat harikası olan AYDER YAYLASI’nın çevresini keşfe devam ediyoruz.  ÇAMLIHEMŞİN’de bizi bekleyen minibüslere  biniyor ve  ŞENYUVA KÖYÜ’nü görerek, dizilere ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapmış ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Buradan keyifli bir yolculukla, son dönemlerde fenomen haline gelmiş meşhur POKUT YAYLASI’na geçiyoruz. Karadenizin en güzel yaylalarından biri olan  bu yaylada, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor… Vereceğimiz serbest zamanda bulutların üzerinde  eşsiz manzaraları fotoğraflıyoruz ve yöresel öğle yemeğimizi bu doğal ortam içerisinde alıyoruz. Turumuzun devamında, havanın ve patika yolun durumuna göre SAL YAYLASI’na doğru güzel bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Burada tarihi yayla evlerini, mera alanlarını gezerek doğanın tadını çıkarıyoruz. Bu esnada yaylada, dağlara karşı, kendinizi HORON teperken bulabilirsiniz… Sütlaç ve çay keyfimizi de yaptıktan sonra, tekrar minibüslerimizle şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ne ulaşıyoruz.. Asırlık porsuk ağaçları arasından ilerleyerek,  PALOVİT ŞELALESİ’nin yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. Bu olağanüstü ortamdan ayrılarakKIR KAHVESİ’nde vereceğimiz mola sonrasında, bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE’yi görmeye gidiyoruz. Yeşillikler arasında tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtı fotoğraflıyoruz. Hafızalarımızdan silinmeyecek harika bir turun ardından, isteyen konuklarımız Fırtına Deresi kenarında (ekstra) ZİPLİNE eğlence aktivitelerine katılılabilirler.

İSTEĞE BAĞLI ZİPLİNE AKTİVİTESİ

Yediden yetmişe her yaş gruptaki  misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite.. Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde,  adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor!

Daha sonra PAZAR-FINDIKLI-ARHAVİ-HOPA üzerinden, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan SARP SINIR KAPISI’nda, pasaporta ihtiyaç olmadan sadece (çipli) kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde BATUM’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİÇORUH NEHRİ, GONİO KÖPRÜSÜ’Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ni ve farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan, Osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ’ni BATUM LİMANI, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ni görerek şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde TAÇSIZ KRAL olarak anılan Şair İLYA ÇAVÇAVADZE’nin heykeli, TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ, ALİ NİNO HEYKELİ, PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI ve Avrupa Meydanı’nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtları  görüyoruz. BATUM SAHİL PARKI’nda vereceğimiz molanın ardından (ekstra) akşam yemeğimizi alıyoruz. Şehrin  en çok kendinden söz ettirdiği ışıl ışıl rengarenk aydınlatılmış yapılarının gece görüntüsü ve bulvarda yapılan MÜZİKLİ, IŞIKLI SU GÖSTERİSİ’ni  izlemek üzere merkezde yerimizi alıyoruz. Işıklar Şehrindeki bu görsel şovdan sonra, Batum turumuzu tamamlıyor ve HOPA’da  4*PALURİ OTEL’ imize yerleşiyoruz.

BATUM’a ALTERNATİF PROGRAM : KAMİLET VADİSİ- MENÇUNA ŞELALESİ TURU

Batum sınır kapısı açılmaz ise veya Batum’a daha önce gitmiş olup gitmek istemeyen misafirlerimize alternatif ekstra KAMİLET VADİSİ-MENÇUNA ŞELALESİ turuna katılma imkanı veriyoruz. ARHAVİ’ye hareket ediyor ve bizi bekleyen minibüslerle muhteşem güzellikteki  MENÇUNA ŞELALESİ turumuza başlıyoruz. Şelaleye giden yol güzergahında, Türkiye’de nadir örneği olan iki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan ÇİFTE KÖPRÜ’de fotoğraf çekimimizi tamamlayarak KAMİLET VADİSİ’ne ulaşıyoruz. İsteyen konuklarımız burada, Çay Bahçeleri’nde oturabilir, dağlardan akan minik şelaleleri izleyerek çaylarını keyifle yudumlayabilirler. Ayrıca, Asma Köprü üzerinden ilerleyerek kısa  yürüyüşler yapabilirler. Diğer konuklarımızla, patika yoldan muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek MENÇUNA ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz. Karşılaşacağımız manzaradan etkilenmemek mümkün değil! Suyun sesi ve oluşan su
serpintisi büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor. Bu doğa harikası şelalede, suyun indiği noktada isteyen misafirlerimiz yüzebilirler. (yüzmek isteyenler yanınına mayo ve havlu almayı unutmasın) Doğu Karadeniz’in  bu en güzel şelalelesine  veda ederek tekrar  ARHAVİ’ye dönüyor ve HOPA’da  4*PALURİ OTEL’ imizde grubumuzla buluşuyoruz. Konaklama otelimizde5 Gün: BORÇKA – KARAGÖL - UZUNGÖL YAYLASI - ÇAY FABRİKASI - KAYABAŞI YAYLASI - ATEŞ PARTİSİ

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, ARTVİN’in ilçesi BORÇKA’ya doğru yol alıyoruz. Ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri  olan BORÇKA - KARAGÖL’ü keşfe gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla  KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan KARAGÖL’de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz. İstemiyerekte olsa bu güzelliklere veda ediyor ve başka bir doğal güzelliğe sahip olan UZUNGÖL YAYLA’sına hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede… Göl etrafında yürüyüşler yaparak,  serbest zaman veriyoruz. Keyifle geçireceğimiz zaman sonrasında yolumuz üzerinde bulunan ÇAY FABRİKASI’na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek, ikram edilen çayları yetkililerin bilgilendirmeleri eşliğinde  içiyoruz.  Çay alışverişlerimizi de yaptıktan sonra, AKÇAABAT’ a geçiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan KAYABAŞI YAYLASI’na gidiyoruz. (yayla konaklaması yapılacağı için, yayla çantalarınızı almayı unutmayın) Doyumsuz manzaralar eşliğinde HIRSALA, BÜYÜKOBA, İSKOBEL YAYLALARI’nı görerek, ahşap bungalov evlerden oluşan KAYABAŞI YAYLA KENT evlerine yerleşiyoruz. Geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş yeşilin her çeşidini görebileceğimiz  bu yaylada, doğanın kollarında olmanın keyfini süreceksiniz…Yayla etrafında kuş sesi eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerde rengarenk çiçek tarlalarında bulutlarla beraber  bol bol fotoğraf çekme şansınız olacak. Akşam yemeği ve konaklama  yayla tesisimizde. Yemekten sonra (hava şartları müsait olursa) dışarıda, ATEŞ PARTİSİ’ne katılıyoruz. Alevlerin dansı ile horon dansının bütünleştiği, unutamayacağımız bir  KARADENİZ GECESİ yaşıyoruz.6 Gün: : GİRESUN - ORDU - BOZTEPE - AMASYA

Yayla tesisimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bu güzel yayladan ayrılıyor ve sahil yolundan ilerliyerek, fındık alışverişi için mola veriyoruz. Mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını eşliğinde GİRESUN üzerinden, ORDU’ya varıyoruz. Bu  mükemmel kenti doyasıya seyredebilmek için, adına türkülerin yakıldığı BOZTEPE’ye teleferik ile çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını fotoğraflıyoruz. Daha sonra, Türkiyenin en uzun Nefise Akçelik Tüneli’nden geçerek  uygun molalarla, Orta Karadeniz’de Yeşilırmak Vadisi Herşena Dağı eteklerine kurulan, Osmanlılar döneminde Şehzadeler Şehri olarak bilinen AMASYA’ya ulaşıyoruz. Ayrıca, krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş AMASYA’da, ilk olarak, SARAYDÜZÜ KIŞLASI’nı (Amasya Tamiminin imzalandığı yer) dışarıdan görüyoruz. KUNÇ KÖPRÜSÜ’nden geçip, TARİHİ SAAT KULESİ, YALI BOYU EVLERİ, ALÇAK KÖPRÜ, HARŞENA  KALESİ, KRAL KAYA MEZARLARI, ŞEHZADELER GEZİNTİ CADDESİ, STRABON HEYKELİ, FERHAT ile ŞİRİN HEYKELİ, fikir, zikir, şükür felsefesi üzerine oturtulan BAYEZID KÜLLİYESİ ve tarihi ÇINAR AĞAÇLARIAMASYA’da göreceğimiz yerler arasında yer alıyor…  AMASYA’da 1.LALEHAN veya 2. LALEHAN BUTiK HOTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde7 Gün: AMASYA - ÇORUM - ANKARA - AFYON - UŞAK - İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, FERHAT ve ŞİRİN’ in destansı aşklarına tanıklık eden, FERHAT SU KANALLARI’ nı görerek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz .İlk molamızı, ÇORUM’ da veriyoruz. Ünlü Çorum leblebisi aldıktan sonra, ANKARA- AFYON-UŞAK-KULA-SALİHLİ-TURGUTLU güzergahı ile akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. Karşıyaka, Alsancak, Konak ve Üçkuyular’ da, misafirlerimizi bindikleri duraklarda bırakarak, bir başka PNR MAGIC TRAVEL  seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • » 6 Gece Otellerde ve Yaylalarda Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı, 5 Gece Akşam Yemeği  
 • »Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri 
 • (Minibüs  Gerektirmeyen Yerlerdeki Ulaşım)
 • »Otobüs içi İkramlar
 • »Profesyonel Rehberlik  Hizmeti
 • »Milli Park Giriş Ücretleri
 • »Yöresel Eğlenceler
 • »Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • »PNR MAGİC TRAVEL AGENCY Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • » Müze Ören Yeri, Teleferik Ücreti
 • »Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı, dönüşte yolda alınacak akşam yemeği ve molalarda alınacak yiyecek ve içecekler…
 • » Öğle Yemekleri
 • » Batum’da 1 Akşam yemeği
 • » Batum Turu (İsteğe Bağlı) 80 TL
 • » Batum için, yurt dışı çıkış harcı 
 • » AYDER YAYLASI’nda Zilkale,Köyler, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Şimşir Ormanları, Elevit Yaylası (İsteğe Bağlı) 75 TL
 • » Karagöl Turu (İsteğe Bağlı) 55 TL
 • »Mençuna Şelalesi (İsteğe Bağlı) 40 TL
 • » Kayabaşı Yaylasına çıkış Minibüs Ücreti  (Zorunlu) 40 TL
 • » Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
 • » 65 yaş üzeri yolcular için sigorta ek sürprim ücreti farkı alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  » Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan acetamız sorumlu değildir.

  »Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PNR Magic Travel Agency sorumlu değildir.Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

  » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.

  » Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

  » Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.

  » Tur bedeli ödenmedikçe rezervasyon kesinleşmez.

  » Gezi süresi 8 gündür. Otel konaklaması 6 Gece’dir

  » Tur programı PNR Magic Travel Agency kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.

  » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı APNR Magic Travel Agency da saklıdır. Turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

  » Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklar yaşanabilmektedir.Bundan dolayı PNR Magic Travel Agency sorumlu tutulamaz.

  »PNR Magic Travel Agency  teknik sebeplerden dolayı otel değişikliği yapma hakkına sahiptir.

   

  » Batum’a girmek istemeyen misafirlerimiz Hopa’daki otelimize erken saatlerde giriş yapabilirler. Ancak programımızda Batum olduğu için otel ile akşam yemeği anlaşmamız yoktur. Dışarıdan veya otelden (ekstra)  akşam yemeği imkanlarından faydalanabilirsiniz.

  »Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda PNR Magic Travel Agency sorumluluğu yoktur.

   

  »İptal-İade ve değişiklik şartları; PNR Magic Travel Agency Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir. 

  TUR HAKKINDA ÖNERİLER
  Konuklarımıza sağlıklı yürüyüşler için rahat ayakkabı, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, akşamları serin olabileceği düşünülerek polar türü kazak ve hırka, ayrıca şapka, güneş gözlüğü, yaylalarda rahat yürüyüşler ve konaklamalar için küçük bir sırt çantası, el çantası, terlik, mayo, şemsiye, yağmurluk,  fotoğraf ve video için, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek   bulundurmanızı öneririz.

  GÜRCİSTAN-BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİ
  »Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Batum'a girişler, T.C. vatandaşları Batum’ a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdan ve pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Yalnız kimlikle geçişler, 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren sadece yeni çipli kimlikle  geçiş gerçekleşmektedir.Yeni kimlik kartı ve pasaport haricinde ehliyet vb kartlar, ayrıca yeni kimlik başvuru esnasında verilen geçici kimliklerle geçiş sağlanamamaktadır.Yeni kimliklerinizi yanınıza almayı unutmayınız!!!
  » TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapabilirler. 
  Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. 
  »  Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.
  »  Yeni Kimlikle geçişlerde çocuklar da 6 yaşa kadar resim istenmemektedir Ayrıca 6 Yaşa kadar çocuklar yurt dışı çıkış harcından muaftırlar. Gürcistan tarafında uyulması gereken kurallar pasaportların eski ve yırtık olmaması,  ayrıca misafirlerin üzerinde ilaç bulunmaması ilaç kullanan misafirlerin mutlaka yanlarında Gürcüceye çevrilmiş raporları bulunması gerekmektedir.  Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır.
  » Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. 
  » Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan PNR Magic Travel Agency sorumlu tutulamaz.
  » Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
  » KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a  yeni çipli TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 
  » Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan PNR Magic Travel Agency sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. 
  » Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır.
  » T.C. vatandaşı olan misafirlerimiz 50 TL olan harç pulu ücretlerini kendileri ödeyeceklerdir

  ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
  Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Karadeniz TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  İZMİR ÇIKIŞLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

  İZMİR ÇIKIŞLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

  6 GECE 7 GÜN

  22.10.2021

  1.499,00 TL

  UÇAKLI KARADENİZ VE YAYLALARI

  UÇAKLI KARADENİZ VE YAYLALARI

  3 GECE 4 GÜN

  28.10.2021

  1.699,00 TL

  KARADENİZ VE YAYLALARI (Özel Program) 2021

  KARADENİZ VE YAYLALARI (Özel Program) 2021

  8 Gün-8 Gece (2020 Sezon Boyunca Her Cumartesi ve Pazar Hareketli)

  Karadeniz TURU

  Karadeniz TURU

  7 Gün-7 Gece (2020 Sezon Boyunca Her Cumartesi ve Pazar Hareketli)

  KARADENİZ RÜYASI 7 GECE 7 GÜN

  KARADENİZ RÜYASI 7 GECE 7 GÜN

  7 Gün-7 Gece (2020 Sezon Boyunca Her Cumartesi ve Pazar Hareketli)

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.