2021 İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL!

2021 İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL!

199,00

 İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL TURU-2020 

 SELANİK - İSKEÇE - KAVALA - DRAMA

OTOBÜS İLE 3 GÜN 3 GECE    (28 ŞUBAT-2 MART  2020)

 EKSTRA TUR YOK !!! ŞEHİR MERKEZİ KONAKLAMA FARKIYLA... 

 1 GECE SELANİK MERKEZ 4 * CAPSİS OTEL' DE O.K ve

1 GECE DRAMA 4* KOURUS OTEL'DE Y.P Konaklama 

 FESTİVAL SONRASI, İZMİR' E DÖNÜŞ OLMADAN, DRAMA'DA DİNLENEREK TEKRAR KONAKLAMA 

 AYRICALIĞI SADECE BU PROGRAMDA...

YUNAN TAVERNA EĞLENCESİ İMKANI İLE...

 PNR MAGİC TRAVEL AGENCY FARKI İLE 

1. Gün

İZMİR - İPSALA

Saat 15:45'de Üçkuyular Meydanı (Pamukkale Yazıhanesi Önü), 16.00’de Konak (Sabancı Kültür Merkezi Deniz Tarafı),  16.15’de Lozan Meydanı (Fuar Lozan Kapısı Önü),16:35'de Bayraklı (Altınyol Üst Geçit) 16.45’de Karşıyaka, Anıt, 16.50’de Karşıyaka  Yunuslar  ve 17.00’da Bostanlı İskelesi’nden (İskele Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak, seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla,  AyvalıkEdremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan da feribotla Eceabat’a geçerek, erken sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.(Yoğunluğa bağlı olarak Lâpseki – Gelibolu hattından da yapılabilir).

 • Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…

2. Gün

İPSALA - SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala hattında ilerleyerek sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molamızın ardından, keyifli bir güzergâhta, geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz. İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin Heykeli'ni görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını Osmanlı dönemi yapılarından olan Gümrük Binası'nı görerek kat ediyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kule’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. İskender Heykeli'ni, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü'nü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı'nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii'ni, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı'nı görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanı'nda alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz AnoPoli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii'ni ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi' ne yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz ve 4* Capsis Otel’imize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde. www.capsishotels.gr

3. Gün

SELANİK - İSKEÇE - DRAMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe şehrine ulaşıp İskeçe Karnavalı etkinliği için ayrılmış alana otobüsümüzü park edip İskeçe belediyesinin servisleri ile şehir merkezine gidiyoruz. “Bin Bir Rengin Şehri” diye anılan şehirde, restore edilmiş sokaklarında cephesi dantel gibi işlenmiş binaları fotoğraflıyoruz. Tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenen Karnaval Geçit Törenini izliyoruz. İskeçe Karnavalı festival etkinliklerinde dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler–amcalar, aile boyu karnavala katılan ve kostüm giyen dansçılar, apartmanlarını, dükkânlarını rengârenk balonlarla süsleyen, İskeçelilerle şakalaşıp dans ediyoruz.  Eğlenceye doymuş olarak aracımıza binip, bölgeye en yakın Drama'daki 4* Kourus Otel'imize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde. www.hotelkourosdrama.gr

4. Gün

DRAMA - KAVALA - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tarihi dokusuyla bizleri geçmişe sürükleyen, türkülerimize konu olmuş DRAMA şehir merkezine geçiyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüş turumuzda Drama şehrinin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarından hareketle kent merkezinde Osmanlı dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camiini ziyaret ediyoruz. Modern mağazalar ve cafelerle süslü kent merkezinde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Ardından Drama’dan ayrılıyor ve kısa bir yolculuk ile KAVALA’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii'ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii'ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi'ni, doğduğu ev ve heykelini, kahvelerimizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredebileceğimiz tepede bulunan Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben fotoğraf, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir molanın ardından Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadeleye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, DEDEAĞAÇ’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz kahve molasının ardından Kipi Sınır Kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben freeshopta serbest zaman veriyoruz. İpsala Sınır Kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki PNR MAGİC TRAVEL AGENCY programında tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
 • Selanik 4*Capsis Otel' de 1 gece OK. Konaklama
 • Drama 4*Kourus Otel' de 1 gece Y.P. Konaklama
 • Otobüsteki ikramlar
 • Gümrük vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Güvence Paketi Sigortası
 • PNR MAGİC TRAVEL AGENCY güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti ve Servis Ücreti 
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.
 • Öğle yemekleri ve 1 Akşam Yemeği
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
 • Yolda alınan akşam yemekleri,kahvaltı ve molalardaki yiyecek içecekler
 • 1 Akşam Yemeği, İsteyenlerle Selanik‘te Yemekli-Limitli İçkili Yunan Tavernası 
 • 65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş üstüne 20 €  fark alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  1- PNR MAGİC TRAVEL AGENCY hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
  2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.
  3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
  4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 40-30 gün önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır.  
  5-PNR MAGİC TRAVEL AGENCY yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak PNR MAGİC TRAVEL AGENCY`un hiç bir sorumluluğu yoktur. 
  6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez. 
  7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
  8-Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir. 
  9- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.
  10- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde PNR MAGİC TRAVEL AGENCY uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.
  11-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan PNR MAGİC TRAVEL AGENCY sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
  12- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  13- Tur programı PNR MAGİC TRAVEL AGENCY Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
  14- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PNR MAGİC TRAVEL AGENCY sorumlu tutulamaz.
  15-Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
  16- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
  17- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.
  18- Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
  19- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır. 
  20- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach-bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

   

  *  Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

  2.İptal Şartları

  PNR MAGİC TRAVEL AGENCY Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  

  3.Vize Bilgileri

  2021 İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL! HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  Orta Avrupa' da 6 Ülke 6 Başkent Turu

  Orta Avrupa' da 6 Ülke 6 Başkent Turu

  7 Gece 8 Gün

  08.07.2022

  399,00

  Terkedilmiş Şehir Çernobil Turu

  Terkedilmiş Şehir Çernobil Turu

  2 Gece - 3 Gün

  04.07.2022

  699,00

  Ukrayna Triosu Turu

  Ukrayna Triosu Turu

  4 GECE 5 GÜN

  13.07.2022

  449,00

  Ukrayna Resitali Turu

  Ukrayna Resitali Turu

  4 Gece 5 Gün

  11.07.2022

  449,00

  KIBRIS TURLARI (2020) Tur Programı

  KIBRIS TURLARI (2020) Tur Programı

  Girne Merkez' de 4*DOME HOTEL Y.P. Konaklama Ayrıcalıklı...

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.