BUTİK KAYSERİ GURME TURU

BUTİK KAYSERİ GURME TURU

1.179,00 TL

 BUTİK KAYSERİ GURME TURU 

2 GÜN - 1 GECE 

ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!!!

Kayseri - Erciyes Dağı - Hürmetçi Köyü - Yılkı Atları - Ağırnas - Mimar Sinan Evi -Mimar Sinan Parkı - Selçuklu Müzesi - Kayseri Kalesi - Arkeoloji Müzesi Sultan Sazlığı - Soğanlı Peri Bacaları - Ulu Camii ( Cami Kebir ) - Kapalı Çarşı - Milli Mücadele Müzesi 

 

1. Gün

Değerli konuklarımız; Sabah Saat: 06:00’da ÜÇKUYULAR (F.Altay Pamukkale Yazıhane Önü) , 06:10 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  06:20 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  06:35 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü), 06:45 BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)  06:50 KARŞIYAKA (Anıt),  06:55 KARŞIYAKA (Yunuslar),  07:00 BOSTANLI (Bostanlı İskele-İskelenin Karşısı),  07:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı),  07:25 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 07:30 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı Kampus Önü’nden) siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz . Kısa bir yolcuğumuz ardından Erciyes Dağı'nın eteklerinde kurulan, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kayseri’ye ulaşıyoruz. Bagaj işlemlerimizin tamamlıyor bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Tur aracımıza yerleştikten sonra birbirinden lezzetli Kayseri’ye özgü yöresel ürünlerin tadına bakabileceğimiz Hürmetçi köyümüze hareket ediyoruz. Köy kahvaltımızın ardından T.C Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2004 yılında Uluslararası Öneme Sahip Sulan Alan ve Ramsar kriterleri’ni sağladığı açıklanan Hürmetçi köyünde Yılkı atı, Manda, tilki gibi yabani hayvanları görüyor ve bir başka durağımız Osmanlı padişahlarından I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan, yapıtlarıyla geçmişte ve günümüzde dünyaca tanınmış Mimar Sinan’nın doğru ilçe Ağırnas’a doğru hareke ediyoruz. Mimar Başı Mimar Sinan’nın doğru evi rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve Kayseri şehir merkezine dönüyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehir merkezinde ki ilk gezi durağımız Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden Selçuklu Dönemine ait eserlerin bir araya getirilerek sergilendiği Selçuklu Uygarlığı Müzesi Gevher Nesibe Darüşşifası ve Gıyasiye Medresesi olacaktır. Selçuklu Uygarlığı müze gezimizi tamamlıyor, bir başka gezi noktamıza devam ediyoruz. Kurşunlu Camii’yi panoramik olarak görüyor ve Kayseri kalesi içerisinde yeralan Arkeloji Müze gezimize rehberimiz eşliğinde devam ediyoruz. Müze gezimizin ardından Kale içerisinde fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardında Yılkı atları ile eşsiz bir gün batımı fotoğraf çekebileceğiniz Hürmetçi köyüne geri dönüyor ve gün batımı fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fotoğraf molamızın ardında konaklama otelimiz geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Hürmetçi Köyü Muhtarın Yeri: Serpme Köy Kahvaltısı ( Siyah Zeytin, Yeşil Zeyin, Manda Sucuğu, Manda Kaymağı, Bal, Manda Yoğurtu, Yumurta, Tereyağı, 4 Çeşit Peynir, Reçel, Söğüş ) Tur ücretine dahil değildir. İlk günkü sabah kahvaltısı son günkü akşam yemekleri tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Çemen’s Restoran’da alınacaktır. Menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dahil değildir.

2. Gün

Değerli konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize ilk olarak 1. Derece Doğal Sit Alanı, Ramsar Alanı ve Milli Park Sultan Sazlığı’na doğru rehberimizin anlatımları eşliğinde hareke ediyoruz. Adını ve ününü Osmanlı İmparatorluğu Dönemi’ndeki sultanların avlak yeri olmasından alan Sultan Sazlığı geliyor ve sizlere fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından  Kayseri'nin önemli tarihi yerlerinden olan ve 'saklı cennet' olarak bilinen Soğanlı Örenyerine hareket ediyoruz. Roma devrinden kalan kiliseleri ile ünlü Soğanlı Vadisinde Manastır, Kilise, Peribacaları, Güvercin Evleri göreceğimiz eserler arasında olacaktır. Ören yeri gezimizin ardından kısa bir çay kahve molamızın ardından Kayseri merkeze dönüyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye özgü restoranımızda alıyor ve gezimize Türkiye’nin 2. Büyük Kapalı çarşısı ile başlıyoruz. Kapalı Çarşı gezimizin ardından Cami Kebir veya Sultan Cami olarakta bilinen Danişmendliler zamanında yapılan Ulu cami hakkında rehberimizden aldığımız bilgilerin ardından eski Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ile devam ediyoruz. Kayseri Lisesi gezimizi tamamlıyor grup fotoğrafımızın ardından Sucuk, Pastırma ve Mantı gibi yöresel ürünlerin alacağımız şarküterimize gidiyoruz. Alışverişimizin ardından uçağımızın C/in işlemlerini yapıyor ve bir başka PNR MAGIC TRAVEL AGENCY organizasyonda görüşmek dileğiyle diyoruz.

Öğle Yemeği: Bereket Develi Cıvıklısı serbest menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Havaalanında alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı,
 • Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Uçak Bileti,
 • Bardak Su,
 • PNR MAGIC TRAVEL AGENCY  Hijyen Kiti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yöresel Kayseri Kahvaltısı,
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Tüm  müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Son gün akşam yemeği havaalanında alınacaktır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  • Acentemiz veya Rehber, hava, yol ve zorunlu durumlarda programda, otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
  • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı PNR MAGIC TRAVEL AGENCY’ da saklıdır. Turun iptali durumunda PNR MAGIC TRAVEL AGENCY iptali bizzat bildirmek zorundadır.
  • PNR MAGIC TRAVEL AGENCY gerekli gördüğü takdirde, otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Hava koşulları veya elimizde olmayan sebeplerden dolayı gezilemeyen görülemeyen yerlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • Kayak kazalarında poliçemiz geçerli değildir. Kayak yapıyorsanız ilaveten kayak sigortası yaptırılmasını tavsiye ederiz.
  • Trafik kanunu gereğince araçta bulunan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup aks haldeki durumlarda PNR Turizm sorumluluğu yoktur.
  • Araçlarda ve tüm seyahat süresince Covid-19 önlemleri gereği maske takma zorunluluğu vardır.
  • Dönüşte yolcu bindiği durakta tersten dağıtım yapılarak bırakılır.
  • Otel akşam yemeklerine yoğunluk durumuna göre set menü veya açık büfe verebilir.
  • Koltuk numaraları rezervasyon önceliğine göre verilir. Turu erken satın alan konuklarımız ön koltuklarda oturmayı hak ederler. 
  • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

  ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
  Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

  2.İptal Şartları

   PNR MAGIC TRAVEL AGENCY Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

  Sigortada belirtilen doktor ve hastane raporu ile belgelenebilen hastalıklar ve 1.derece yakın kaybı gibi sigorta poliçesinde belirtilen nedenlerin dışında, herhangi bir nedenle yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde iptal ve ücret iadesi mümkün değildir. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur iptalleri; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

  3.Vize Bilgileri

  BUTİK KAYSERİ GURME TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.